Sauskelnių mokyklėlė

Kaip nėra vieno teisingo būdo auklėti vaiką, taip nėra ir vieno tinkamiausio sauskelnių tipo. Natūralu, kad kiekvienam kūdikiui reikia skirtingo tipo sauskelnių.

4mama „Sauskelnių mokyklėlėje“ supažindiname tėvėlius su tinkamo sauskelnių tipo pasirinkimo pagrindais, sauskelnių keitimo (užsidėjimo) patarimais ir kita naudinga informacija. Tikimės, kad ši Sauskelnių mokyklėlė padės visoms mamoms ir tėčiams.

Kūdikiams sauskelnes reikia keisti kiekvieną kartą, kai tik pastebėjote jog jose jau yra skysčio, jos yra drėgnos (ne iš išorės, bet viduje). Tai bus ne tik maloniau, bet ir sveikiau – išvengsite iššutimų. Naujagimiams pirmosiomis savaitėmis sauskelnes keisite dažniau – mažiausiai penkis kartus po pasišlapinimo ir dukart po rimtesnio reikalo per dieną. 

Ar mano kūdikis šlapinasi ir tuštinasi pakankamai kartų? 

Geriausias šlapinimosi ir tuštinimosi rodiklis yra kiek mažylis suvalgo ir ar yra sveikas. Štai, ką reikėtų žinoti:

  • Naujagimiai turėtų “sušlapinti” penkias šešias vienkartines sauskelnias arba šešias-aštuonias medžiagines skaidriu geltonos spalvos šlapimu. Taip pat turėtumėte sulaukti 2-4 kartus garstyčių spalvos išmatų. Jeigu maitinate krūtimi – išmatos gali būti kiek skystesnės.
  • Keturių savaičių kūdikis gali tuštintis kartą per dieną ar net dieną praleisti.
  • Geriau atkreipkite dėmesį ne į dažnumą, bet nuoseklumą.
  • Jei išmatos atrodo vandeningos ar žalsvos – tai gali reikšti viduriavimą.
  • Mažos, akmenuko dydžio kietos išmatos gali reikšti užkietėjimą.
  • Atkreipkite dėmesį į pačias šlapias sauskelnes. Kūdikiui gali trūkti maistinių medžiagų arba skysčių, jei šlapimas yra tamsus arba labai ryškiai geltonos spalvos, dvelkia itin aštriu (kartais žuvies) kvapu, šlapimo kristalai susigėrę į sauskelnę yra rausvi ar raudoni. 
  • Dehitratacija pasireiškia ir sausomis lūpomis, neįprastu mieguistumu, apsnūdusiomis akimis, šaltomis rankomis ar pėdomis.
  • Jeigu mažylis karščiuoja ar kitaip serga – sauskelnes keiskite dažniau. 

Ar turiu pažadinti vaiką vidury nakties norėdama pakeisti sauskelnę?

Nebūtina to daryti, jei manote, kad tai netrukdo vaikučio miegui. Jeigu pastebėjote, kad pratekėjo – nepulkite vaikui keisti sauskelnių, jei matote, jog tai nebūtina, o kitą kartą pasirūpinkite apsaugine paklode. 

Nakčiai rinkitės ilgesnį sugeriamumo laiką turinčias sauskelnes. Pasistenkite jas pakeisti prie pat guldant vaikutį miegoti. Kiekvienas kūdikėlis kitoks – vieni gali išmiegoti šlapi, o kitą bet koks lašiukas išbudina. 

Kada reikia pratinti prie puoduko?

Dar kartą pabrėžiame, kad kiekvienas kūdikis yra skirtingas, kaip ir jo raida, vystymasis. Nėra tikslių taisyklių, bet dažniausiai rekomenduojama pradėti tai daryti nuo 18 mėnesių.

Parašykite komentarą