Sauskelnių mokyklėlė

1 pamoka – kaip pasirinkti tinkamą sauskelnių tipą?

Gimus kūdikiui, prasideda ilgalaikiai santykiai su sauskelnėmis.

Besirūpindami švelnia kūdikio odele, tėvai nori pasirinkti tokias sauskelnes, kurios leistų kūdikiui jaustis saugiai ir patogiai. Naujagimio mamai ir tėčiui gali būti gana sunku pasirinkti tinkamą sauskelnių tipą iš daugybės galimų variantų. Todėl mes siūlome patarimus kaip išsirinkti tinkamą sauskelnių tipą pirmaisiais kūdikio gyvenimo metais.


1 ŽINGSNIS – Svoris

Remkitės kūdikio svoriu ir pasirinkite sauskelnių tipą, atitinkantį kūdikio kūno sudėjimą.

Svarbiausia pasirinkti tokio tipo sauskelnes, kurios atitiktų jūsų kūdikio kūno sudėtį. Pirmiausia pasirinkite sauskelnių tipą, atitinkantį kūdikio svorį, naudodami rekomenduojama sauskelnėms svorio diapazoną, nurodytą ant sauskelnių pakuotės.

Standartiniai svorio diapazonai ir dydžiai:

Užsegamos sauskelnės:

Užsegamos sauskelnėsSvorio diapazonas
NewbornUp to 11lb (Up to 5kg)
S9 – 18lb (4 – 8kg)
M13 – 24lb (6 – 11kg)
L20 – 31lb (9 – 14kg)
XL27 – 44lb (12 – 20kg)

Užmaunamos sauskelnės (sauskelnės-kelnaitės):

Pradėjusiems vartytis kūdikiams.

Užmaunamos sauskelnės (Sauskelnės-kelnaitės)Svorio diapazonasJuosmens diapazonas
S9 – 18 lb (4 – 9 kg)13.7″-17.7″ (35-45 cm)
M13 – 24 lb (6 – 11 kg)15″-19.3″ (38-49 cm)
L20 – 31 lb (9 – 14 kg)15.7″-20.9″ (40-53 cm)
XL27 – 44 lb (12 – 20 kg)17.3″-22.4″ (44-57 cm)
XXL28 – 55 lb (13 – 25 kg)18.9″-24.8″ (48-63 cm)
Pastaba: nuo L dydžio užmaunamo tipo sauskelnės-kelnaitės skirstomos į dvi kategorijas: „Berniukams“ ir „Mergaitėms“.
Sauskelnės naujagimiui:
Sauskelnės būna užsegamos ir užmaunamos, tačiau naujagimių sauskelnės būna tik užsegamos. Nors dauguma sauskelnių naujagimiams yra „iki 5 kg“ svorio, tokios sauskelnės gali būti ir šiek tiek per didelės, mažo ugio arba svorio kūdikiams.

2 ŽINGSNIS – tinkamumas

Patikrinkite, ar sauskelnės tinkamai priglunda prie kūdikio kojyčių ir juosmens.

Tada patikrinkite, ar sauskelnės tinka tuo metu kai kūdikis jas dėvi.

Patikrinkite, ar aplink kūdikio kojas nėra laisvos vietos, švelniai pakeldami kojytes. Jei juostos tvirtinimo detalės yra pritvirtintos tose vietose, kur jos nenulips, ir jei galite įkišti vieną pirštą tarp kūdikio juosmens ir sauskelnių, reiškia uždėtos tinkamos sauskelnės. Atkreipkite dėmesį, kad jei sauskelnės yra per didelės – aplink kūdikio kojas arba prie juosmens, sauskelnės  gali praleisti išmatas ir šlapimą.

Užfiksuokite juostos tvirtinimo detales išilgai skaitinės gairės, kad jos apytiksliai sutaptų. Jei tarp kūdikio juosmens ir sauskelnių galite įkišti vieną pirštą, o tamprūs krašteliai gerai priglunda prie kūdikio kojyčių, reiškia pasirinktas tinkamas sauskelnių dydis.

Per didelės

Jeigu poto kai užsegėt lipnias tvirtinimo juosteles galite įkišti du ar daugiau pirštų tarp kūdikio juosmens ir sauskelnių arba jei tarp kūdikio kojytės ir tampriųjų kraštelių yra per daug laisvos vietos, labai tikėtina kad sauskelnės praleis šlapimą ir išmatas. Tokiu atveju rekomenduojama naudoti mažesnio dydžio sauskelnes.

Per mažos

Jei sauskelnių užsegimo metu vietos, kur fiksuojate lipnią juostelę pasislinko labiau į šonus, sauskelnės nebedengia kūdikio bambos arba tamprūs krašteliai spaudžia kūdikio kojas, sauskelnės yra per mažos jūsų kūdikiui. Jūsų kūdikis jausis nepatogiai. Atėjo laikas pereiti prie sekančio sauskelnių dydžio.


Užsidėję sauskelnes-kelnaitės kūdikiui, patikrinkite, ar tamprūs krašteliai apgaubią mažylio užpakaliuką. Jei juosmens juosta nepalieka raudonų žymių ant kūdikio pilvo bei nugaros, reiškia sauskelnės yra tinkamai prigludę.

Per didelės

Tamprūs krašteliai suteikia perdaug laisvos vietos aplink jūsų kūdikio kojas. Jei sauskelnių-kelnaičių dydis netinka jūsų kūdikiui, iš sauskelnių gali lengvai nutekėti šlapimas ir išmatos. Rekomenduojama naudoti mažesnio dydžio sauskelnes.

Per mažos

Jei sauskelnės per mažos, jos neuždengs kūdikio bambos, net jei bandysite jas patraukti virš bambos, arba raukšlės paliks raudonų žymių aplink kūdikio juosmenį aba kojas. Kai pamatysite šiuos požymius, laikas pereiti prie didesnio sauskelnių dydžio.


3 ŽINGSNIS – medžiaga

Tegul jūsų mažylis jaučiasi patogiai su sauskelnėmis, kurios užtikrina ilgalaikį komfortą.

Sauskelnių medžiaga taip pat svarbi švelniai jūsų kūdikio odai. Minkštos sauskelnės, pasižyminčios dideliu sugeriamumu ir pralaidumu orui, gali ilgą laiką neleisti šlapimui nutekėti, suketeikiant ilgesnį komfortą. Tai taip pat gali užkirsti kelią drėgmei, kuri yra bėrimo priežastis.

Priklausomai nuo jūsų kūdikio išsivystymo lygio ir kūno sudėjimo, kai kurios sauskelnės tinka jūsų kūdikiui, o kai kurios ne, net jei jūsų kūdikio svoris neviršija svorio diapozono. Išbandykite mūsų rekomenduojamas sauskelnes, kad surastumėte tokį tipą, kuris puikiai tiktų jūsų kūdikiui.

1 thoughts on “1 pamoka – kaip pasirinkti tinkamą sauskelnių tipą?

  1. Atgalinis pranešimas: - 4mama.lt

Parašykite komentarą