Sauskelnių mokyklėlė

4 pamoka – kaip nuvalyti kūdikio odą keičiant sauskelnes?

Žinoma, kad visi tėvai nori, kad jų kūdikio odelė visada būtų švari. Keisdami sauskelnes, kruopščiai nuvalykite kūdikio odą, reikia visiškai pašalinti šlapimą ir išmatas, kad išvengti galimų odos problemų. Dabar supažindinsime jus su pagrindiniu būdu nuvalyti kūdikio odą.

Mergaitėms

Paguldykite kūdikį ir plačiai išskleiskite jos kojas, kad būtų V formos pozicija ir aiškiai matomos makšties lūpos. Nuvalykite sritį tarp jos šlaunų iš priekio (pilvūko) į galą. Mergaitės higienai būtinas ypatingas dėmesys, nes tuo atveju jeigu bakterijos patesks į makštį ar šlaplę, tai gali sukelti infekciją. Todėl būkite atsargūs, kad į makštį ir šlaplę nepatektų šlapimo ar išmatų.

Šlapimas

Kelis kartus nuvalykite sritį iš priekio į galą ir taip pat nuvalykite abi makšties lūpų puses.

Išmatos

Iš priekio į galą pradėkite valyti vietas, kuriose yra mažiau išmatų. Kadangi išmatos gali lengvai patekti tarp makšties lūpų, viena ranka išskleiskite makšties lūpas, o kita ranka atsargiai nuvalykite tą vietą.

Berniukams

Iš esmės taip pat, kaip ir mergaitei, pradėkite valyti nuo vietų, kuriose yra mažiau šlapimo ir išmatų, prie vietų, kuriose yra daugiau šlapimo ir išmatų. Jei bakterijos patenka į šlaplę, tai gali sukelti infekciją. Todėl nuvalykite berniuko varputę nuo galvutės iki šaknies.

Šlapimas

Nuvalykite berniuko varpą nuo galvutės iki šaknies. Paimkite jo varputę ir nuvalykite apatinę pusę. Visiškai išlyginkite jo kapšelio raukšles ir nuvalykite tarp jų.

Išmatos

Pradėkite valyti nuo vietų, kuriose yra mažiau išmatų. Tvarkingai nuvalykite ne tik aplink jo išangę, bet ir apatinę varpos dalį bei tarp kapšelio raukšlių. Kadangi išmatos gali lengvai patekti į kirkšnį, nepamirškite nuvalyti šios vietos.

1 thoughts on “4 pamoka – kaip nuvalyti kūdikio odą keičiant sauskelnes?

Parašykite komentarą