Patarimai

Sveikas miegas ir tinkama dienos rutina

Dienos režimas – tai nuoseklus įvairių veiksmų pasikartojimas paros metu. Tinkamai parinktas režimas suteikia vaikui nuspėjamumo jausmą, o tai reiškia saugumą ir ramybę. Vaikas žino, ko tikėtis toliau. Režimo dėka normalizuojasi miego ir pabudimo laikas. Vaikui tampa lengviau eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu.

Pilnaverčio miego metu sumažėja susikaupusio streso lygis, atkuriamos jėgos, struktūrizuojamos įgytos žinios, stiprinama imuninė sistema, gaminasi augimo hormonas.

Iki 3 mėnesių dėl savo nebrandumo kūdikis dar negali gyventi pagal grafiką. Jis užmiega ir pabunda, kai to reikalauja jo organizmas. Melatoninas dar nesigamina. Cirkadiniai ritmai nenusistatę (cirkadiniai ritmai – tai organizmo fiziologiniai, biocheminiai, hormoniniai, miego–budrumo ir kiti 24 valandų laikotarpiu kintantys ritmai. Kiekvienas organas ir net ląstelė turi savo cirkadinį ritmą), kūdikis neskiria dienos ir nakties. Mažylio sapnai tuo metu būna paviršutiniški ir chaotiški, gali trukti vos 20-40 minučių. 5 mėnesių vaikų miego fazės pradeda priminti suaugusiųjų miego fazes. Įmanoma apytiksliai stabilizuoti pabudimo ir ėjimo miegoti. Nuo 6 mėnesių verta pradėti nustatinėti optimalų kūdikio režimą. Maždaug iki 10 mėnesių kūdikio režimas nuolat šiek tiek keisis, tai gali vykti dėl augimo šuolių ir spartaus vaiko vystymosi. Tėvų užduotis nuo 6 mėnesių nustatyti ėjimo laiką nakties miegui ir rytinį pabudimą.

Nereikėtų pradėti taikyti režimo, jei kūdikiui dygsta dantukai, prasidėjo regresas ((arba miego regresija) yra nuo kelių dienų iki mėnesio (kartais net iki 6 savaičių) trunkantis laikotarpis, kuomet pasikeičia (paprastai pablogėja) vaiko miego įpročiai) ar tuo metu yra sveikatos problemų.

Pradėjus kūdikio primaitinimą nustatomas ir maitinimo režimas. Sotus ir lengvai virškinamas maistas, kuris neapsunkina skrandžio veiklos, yra svarbūs veiksniai, kad vaikas lengvai užmigtų ir išmiegotų visą naktį.

Parašykite komentarą