Sauskelnių mokyklėlė

2 pamoka – kaip pakeisti sauskelnes su užsegimo lipdukais?

Daugelis tėvų naudoja užsegamas sauskelnes naujagimiams. Naujagimių išmatos yra skysčios ir lengvai išteka iš sauskelnių. Mokykimės tinkamai pakeisti (užsidėti) sauskelnes, kad neištekėtų šlapimas ir skysčios išmatos.

Teisingas būdas pakeisti sauskelnes:

① Paruoškite sauskelnes

Sauskelnės pakuotėje yra suplotos. Pirmiausia visiškai išskleiskite sauskelnes ir ištieskite kojytėms skirtų iškirpčių tamprius kraštelius.

Be naujų sauskelnių, taip pat paruoškite paklodę, servetėles ir vienkatrinį maišelį nešvarioms sauskelnėms išmesti. Sauskelnių keitimas vyks sklandžiai, jei viskas ko jums reikia bus vienoje vietoje, pavyzdžiui, krepšelyje arba dėžutėje.

② Paguldykite kūdikį

Paguldykite kūdikį ant sauso, tvirto ir saugaus paviršiaus.  Po apačią geriau pakloti vienkartinį paklodę arba rankšluostį.

③ Pakeiskite sauskelnes

● 3-1

Atsekite lipdukus laikančius senąsias sauskelnes laikydami abi kūdikio kojytes kitoje rankoje. Nuimkite sauskelnę ir kruopščiai šlapia servetėle nuvalykite kūdikį arba nuprauskite po tekančiu vandeniu prieš tai patikrinę temperatūrą. Norint išvengti infekcijų, mergaites rekomenduojama prausti nuo priekio link užpakaliuko. Leiskite kūdikiui apdžiūti, patempkite kremu ar pudra jei tokius naudojate.

Pakiškite naują ištiestą sauskelnę po kūdikiu, galite vaikutį viena ranka už abiejų čiurnų kilstelėti vos vos į viršų, o kita ranka kišti sauskelnę.

●3-2

Tuomet išskleiskite ją į priekį, išlyginkite nugarinę dalį, ištiesinkite kraštelius, patikrinkite ar viskas tiesiai ir užsekite lipdukus.

● 3-3

Nespauskite labai stipriai – turi tilpti jūsų pirštas.

● 3-4

Patikrinkite, ar tinkama padėtį turi dvigubos apsauginės sauskelnių klostės. Patraukite sauskelnes aukštyn ir patikrinkite bendrą jų formą. Sauskelnių keitimas atliktas sėkmingai.

Kalbinkite kūdikį ir mėgaukitės bendravimu su savo mažyliu net ir sauskelnių keitimo metu. Keičiant sauskelnes savrbu kad vaikas jaustųsi saugiai bei patogiai. Keisdami sauskelnes, įpraskite kalbėtis su kūdikiu: „pakeiskime tau sauskelnes“. „Išvalikime tavo odelę? Tada jūsų kūdikis pripras prie sauskelnių keitimo ir tuo metu galės mėgautis maloniu fiziniu kontaktu su jumis.

1 thoughts on “2 pamoka – kaip pakeisti sauskelnes su užsegimo lipdukais?

Parašykite komentarą