Patarimai

Vaikų įpročių formavimas: smagūs patarimai ir žaidimai

Nuo pirmųjų gyvenimo mėnesių vaikai, it veidrodis, pradeda mėgdžioti juos supančią aplinką ir su ja pažindintis. Su kiekvienais metais jų gabumai ir smalsumas aplinkai vis didėja, todėl auga ir svarba juos sudominti asmeninės higienos, manierų ir namų tvarkos klausimais. Mokslininkų teigimu, pasiekę 7-erių metų amžių mažyliai jau suformuoja 90% savo charakterio bruožų, protinių gebėjimų, socialinių įgūdžių ir įpročių, kuriuos vėliau pakeisti darosi vis sunkiau. Tad labai svarbu nuo pirmųjų metų padėti mažyliui formuoti puikius higienos įpročius taip, kad ateityje vaikui rūpintis savo ir namų švara atrodytų savaime suprantamas veiksmas.

Geriausias Jūsų draugas – vaizduotė

Sudominti mažylį – lengva užduotis. Kadangi jis linkęs mėgdžioti viską, ką daro suaugusieji – pagrindine užduotimi tampa žaismingai pateikti informaciją, kad svarbu yra plautis rankas, rūpintis savo dantukais, tvarkingai daryti viską į puodelį ar tualetą ir nepamiršti tvarkytis namų, apsaugant juos nuo netvarkos nykštuko. Svarbiausia vaikelio neišgąsdinti, o tam, kad svarbi informacija būtų pateikiama kūrybiškai, Jums padėti gali keli triukai.

Puodelis – gražiausia kambario puošmena

Norint atpratinti mažylį nuo sauskelnių galima leisti jam pasigaminti savo puoduką. Skatinant susidomėjimą puoduku, parinkite vaikeliui patinkančią jo spalvą, tuomet galite kartu jį apipaišyti, aplipdyti mėgstamų herojų lipdukais – taip mažylis jaus kur kas didesnį interesą pasinaudoti puodeliu. Pratindami mažylį prie puoduko jo neišgąsdinkite per dažnai vesdami jį ten prisėsti, jei nepavyksta – nebarkite, o po sėkmingai įvykdytos misijos vaiką pagirkite! Taip pat paaiškinkite mažyliui, kad tai nėra žaidimų erdvė, neleiskite jam užsibūti ant puodelio.

Per pasaulį – su švariomis rankomis

Taip jau yra, kad mažyliai su pasauliu susipažįsta tiesiogiai jį užuosdami, ragaudami ir savomis rankomis jusdami kas ir kaip jame vyksta. Taip jie kaip magnetai pradeda traukti visokiausius nešvarumus, mikrobus ir bakterijas, todėl ypatingai svarbu yra išmokyti savo vaikelį laikytis higienos reikalavimų ir taisyklingai plautis rankas. Bakterijų akimi negalime nei pamatyti, nei užuosti, bet žaidimo forma galime paaiškinti mažyliui, kaip jos plinta ir kodėl. Pavyzdžiui, jei norite vaizdžiai parodyti kaip visi nešvarumai ant mūsų rankų atrodo, kaupiasi ir keliauja, galite apibarstyti savo mažylio ranką blizgučiais ir paaiškinti, kad tai yra tie nematomi nešvarumai ant rankų. Kai vaikelis palies stalą, kėdę, drabužius ar jūsų ranką matys, kaip lengvai blizgučiai plinta namuose. Tai bus ir žaidimas ir mažylio edukacija vienu metu.

Reguliarus dantų valymas – pirmiausia tėvelių atsakomybė

Natūralu, kad pradėjus kaltis pirmiesiems dantukams vaikučiai tampa irzlesni ir viską iš eilės deda į burną. Padėkite savo mažyliui ir pradėkite masažuoti jo dantenas dar iki prasikalant pirmajam dantukui – taip ne tik pakasysite dantenas, pagerinsite kraujotaką burnos ertmėje, bet ir pradžiuginsit savo mažylį, nes dažnai šis veiksmas vaiko akyse būna priimamas kaip smagus ir malonus žaidimas. Taip pat jis pripras prie fakto, kad reikia rūpintis savo dantimis ir kažkas nuolat vyksta jo burnoje. Pirmuosius dantukus galima valyti sudrėkinta marlės skiautele arba specialiomis vaikiškomis dantų servetėlėmis.

Kad vėliau dantukų fėja gautų tik balčiausius ir sveikiausius dantukus – atsakomybė krenta ant tėvelių pečių. Pagal visas odontologų rekomendacijas, savo vaiko dantų valymu jie turi užsiimti maždaug iki 7 metukų. Mažylių motoriniai sugebėjimai nėra pilnai išsivystę, tad tinkamai išsivalyti dantis jiems yra paprasčiausiai per sunki užduotis.

Svarbu, kad rūpinimasis dantukais jūsų vaikeliui taptų maloniu įpročiu, todėl dantys turi būti kasdien reguliariai valomi ryte ir vakare. Prieš miegą ir jau išsivalius dantis vaikeliui nereikėtų nieko valgyti, o jei jis ištroškęs – tiesiog duoti vandens. Dar vienas naudingas vaiko įprotis galėtų būti burnos skalavimas vandeniu po valgio. Tai paprasčiausias būdas sumažinti maisto likučių kiekį burnoje ir taip papildomai apsaugoti dantukus. Nepraleiskite nė vieno valymo ir taip nuo mažens pratinkite vaiką prie kasdienės dantukų priežiūros rutinos.

Namų ruoša drauge gali papildyti bendravimą su vaikeliu

Visi darbai smagesni, kai juos atliekame kartu! Namų ruošos darbeliai taip pat gali tapti prasmingu žaidimu, kuomet ir namai taps švaresni, ir mažylis mokysis tvarkos ir kruopštumo jau nuo ankstyvų dienų!

Kaip žinia, geriausiai vaikai informaciją įsisavina per gerus pavyzdžius, todėl niekada neatsisakykite geranoriškai siūlomos mažylio pagalbos, nors ji gali ir prailginti tvarkymosi laiką. Kadangi visi vaikai mėgsta žaisti su vandeniu, smagus darbelis, kurį galite veikti kartu yra indų plovimas. Kartais iškeiskite indaplovę į indų plovimą rankomis. Kartu su vaikeliu plaunant ir šluostant lėkštes ar įrankius ne tik lavinsite vaiko motorinius gebėjimus, bet ir leisite jam truputį pasitaškyti, pažaisti su putomis ir daugiau laiko praleisite kartu. Valant dulkes atlikite bandymus su vandeniu, parodykite mažyliui, kaip muilas nuo vandens srovės virsta putomis, iš kurių pradžioje galima formuoti įvairiausias putų figūras. Juk žaidimas, o ne apdovanojimai yra puikiausia forma, skatinanti vaikelio susidomėjimą darbeliais.

-25%
Į krepšelį
Į krepšelį
Į krepšelį
Į krepšelį
Į krepšelį
Ekologiški milteliai indaplovėms.
Į krepšelį
Į krepšelį
Į krepšelį
Į krepšelį

Valomoji kempinė Scorch LEC

3.39  2.37 

Parašykite komentarą