Patarimai

Dantų servetėlės ir dantų valymas

Dantų priežiūra ir taisyklingai formuojami burnos higienos priežiūros įpročiai yra svarbūs tiek mažiems, tiek dideliems. Tad kaip prižiūrėti tą pirmąjį dantuką ir kaip juo rūpintis, kad jūsų mažylis vėliau sėkmingai tai darytų pats? Visų pirma, vaikelio dantimis reikia pradėti rūpintis vos tik jie pradeda dygti.

Natūralu, kad kai dygsta dantukai, vaikelis tampa irzlesnis ir viską iš eilės deda į burną, tad galite jam padėti ir pamasažuoti jo dantenas – taip ne tik pakasomos dantenos, bet ir vaikas pratinamas prie būsimo dantų valymo ir prie fakto, kad tėveliai, o vėliau ir jis pats, rūpinasi savo dantukais ir kažkas vyks jo burnoje.  Pirmuosius dantukus galima valyti sudrėkinta marlės skiautele arba kūdikiams skirtu dantų šepetuku.

Svarbu, kad rūpinimasis dantukais jūsų vaikeliui taptų maloniu įpročiu, todėl dantys turi būti kasdien reguliariai valomi ryte ir vakare. Prieš miegą ir jau išsivalius dantis vaikeliui nereikėtų nieko valgyti, o jei jis ištroškęs – tiesiog duoti vandens. Dar vienas naudingas vaiko įprotis galėtų būti burnos skalavimas vandeniu po valgio. Tai paprasčiausias būdas sumažinti maisto likučių kiekį burnoje ir taip papildomai apsaugoti dantukus. Nepraleiskite nė vieno valymo ir taip nuo mažens pratinkite vaiką prie kasdienės dantukų priežiūros rutinos. Be to, pradėjus dygti dantims, svarbu mažinti naktinių maitinimų skaičių ir bandyti kuo greičiau nustoti maitinti naktimis.

Didelė problema, kad daug tėvelių patiki dantų valymą vaikams per anksti. Mažylių motoriniai sugebėjimai nėra pilnai išsivystę, tad tinkamai išsivalyti dantis jiems yra paprasčiausiai per sunki užduotis. Įvairūs tyrimai parodė, kad mažiausiai apnašų turėjo tų ikimokyklinukų dantys, kurių burnos higiena rūpinosi suaugusieji. Kuo daugiau apnašų, tuo didesnė tikimybė atsirasti ėduoniui.

Taigi, valykite savo mažylių dantis dantų šepetėliu ir dantų pasta bent 2 minutes du kartus per dieną: vieną kartą vakare prieš miegą ir dar vieną kartą kitu dienos metu. Pačio dantų valymo metu kruopščiai ir tikslingai atlikite sukamuosius ir šluojamuosius judesius.

Tam, kad dantukų priežiūra eitųsi sklandžiau, su mažiausiomis atžalomis siūlome Jums išbandyti specialias vaikiškos servetėlės Pigeon. Jos yra saugus, patogus ir lengvas būdas nuvalyti mažylio dantukus ir visą burnos ertmę. Servetėlės yra minkštos, prisotintos ksilitu ir žaliąja arbata – šios medžiagos naikina kariesą sukeliančias bakterijas. Servetėles galima naudoti kūdikiui dar neturint dantukų, nuo 4 mėnesių po vakarinio maitinimo prieš miegą.

Parašykite komentarą